SPOLUPRÁCE S AMWAY NEBYLA PŘERUŠENA. DÁLE ZA VAŠE OBJEDNÁVKY MŮŽETE ZÍSKÁVAT BODY.
 

Bio žitný kváskový chléb ASON 700g balený

 
80 Kč / ks
   
Kód produktu 3
Kategorie Žitné kváskové pečivo
 

Složení: Chléb obsahuje pouze celozrnnou bio žitnou mouku hrubě mletou (šrot), bio kmín, mořskou sůl a pramenitou vodu zbavenou anorganické zátěže.

Žito odebíráme z Krišnova dvora, kde si žito sami pěstují a melou na kamenném mlýnu. 

Při řemeslné, ruční výrobě nejsou přidávány žádné další látky a přísady, není používáno droždí, nýbrž žitný kvas. V kvasu a těstu probíhá opakovaně přírodní proces kvašení a  kysání, kterému je ponechán dostatek času a vytvořeny dobré podmínky. Tak vznikají důležité výživné látky i originální chuť tohoto pečiva.

Chléb po šetrném upečení nejméně 24 hodin dozrává.

Celý bochník váží 700 g, baleno v ochranné atmosféře CO2. Datum spotřeby uvedené na obalu je minimální, chléb je možné konzumovat i po uplynutí této doby. 

Po otevření vyjmeme z obalu a skladujeme v chladu, kde bez jakéhokoliv obalu vydrží vláčný až týden. V případě rychlé spotřeby i třeba na kráječi pod lněnou nebo bavlněnou utěrkou.

V případě malé spotřeby doporučujeme nakrájet na plátky a uložit do mrazničky a na každý den vytáhnout jen potřebné množství plátků. Rozmrazujeme v topinkovači. 

TIP: Pokud nestihnete chlebík včas spotřebovat, můžete též zamrazit nebo nakrájet na kostičky a na nepatrném množství tuku opražit.. můžete přidat i koření dle chuti. Ideální pochutina na večerní chroupání nebo do polévky :)  Naše oblíbená alternativa k chrupkám, které již v nabídce nemáme a prozatím ani mít nebudeme.

Hmotnost 0.7 kg