Naši drazí zákazníci, informujeme o plánované vánoční odstávce. V tomto roce se budou balíčky s pečivem naposledy expedovat v úterý 18.12.. V novém roce nás pak první zasílání balíčků čeká 8.1. s doručením následující den. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám za celou rodinu Kolingerů krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku. :)
 

Bio žitný kváskový chléb ASON 700g nebalený

 
75 Kč / ks
   
Kód produktu 1
Kategorie Žitné kváskové pečivo
 

Chléb obsahuje pouze celozrnnou bio žitnou mouku hrubě mletou (šrot), bio kmín, mořskou sůl a pramenitou vodu zbavenou anorganické zátěže.

Žito odebíráme z Krišnova dvora, kde si žito sami pěstují a melou na kamenném mlýnu. Mouku (žitný šrot) máme čerstvou každých 14 dní.

Při řemeslné, ruční výrobě nejsou přidávány žádné další látky a přísady, není používáno droždí, nýbrž žitný kvas. V kvasu a těstu probíhá opakovaně přírodní proces kvašení a  kysání, kterému je ponechán dostatek času a vytvořeny dobré podmínky. Tak vznikají důležité výživné látky i originální chuť tohoto pečiva.

Chléb po šetrném upečení nejméně 24 hodin dozrává.

Celý bochník váží 700 g.

Ideálně skladujeme v chladu, kde bez jakéhokoliv obalu vydrží vláčný až týden. V případě rychlé spotřeby i třeba na kráječi pod lněnou nebo bavlněnou utěrkou.

V případě malé spotřeby doporučujeme nakrájet na plátky a uložit do mrazničky a na každý den vytáhnout jen potřebné množství plátků. Rozmrazujeme v topinkovači. 

Hmotnost 0.7 kg